Przyglądając się stale poszerzającym się usługom oferowanym w dobrych gabinetach stomatologicznych można stwierdzić jednoznacznie: w stomatologii ogólnej, w tym także estetycznej – dokonuje się stały postęp. Warto więc śledzić dokonania współczesnych stomatologów, by później móc z nich korzystać pełnymi garściami. Dla własnego zdrowia i atrakcyjnego wyglądu, rzecz jasna.

Licówki porcelanowe to jedne z niezastąpionych osiągnięć nowoczesnej stomatologii estetycznej. Pozwalają one dziś na skuteczną likwidację trwałych przebarwień powodujących u wielu osób trwałe zmniejszenie poczucia własnej wartości, jak i skutecznie umożliwiają likwidację szpar w przestrzeniach międzyzębowych. Także możliwości w zakresie leczenia zębów bocznych idą stale do przodu – a z widocznych efektów zadowoleni są głównie pacjenci.

W ostatnich latach prawdziwą furorę robią plomby określane mianem inlay/onlay, wykonywane nie w gabinecie stomatologicznym, a w miejscu pracy technika dentystycznego. Takie gotowe twory plombowe następnie są wklejane do zębów pacjenta w profesjonalnym gabinecie. Tym samym zyskują na tym nie tylko pacjenci, którzy od tej pory nie muszą godzinami przesiadywać na fotelu stomatologicznym, ale i korzyści odnoszą dentyści, którzy widzą jak dynamicznie rośnie zainteresowanie pacjentów tego typu usługami. Dodatkowo inlay/onlay mają jeszcze jedną, ogromną zaletę – ich trwałość jest dużo większa, niż pozostałych dostępnych materiałów wypełnieniowych, a przy tym stanowią doskonałą alternatywę dla koron protetycznych. Pozwalają bowiem na długotrwałe odwleczenie w czasie ich zastosowania.