Już pierwsze dnia życia dziecka związane być powinny nie tylko z budowaniem bliskości z tą małą istotką, ale i dokładaniem wszelkich starań, by zadbać o pełnię zdrowia naszego maluszka. Także w dziedzinie higieny jamy ustnej. Jak przekonują doświadczeni stomatolodzy – można dbać o nią już od pierwszych dni życia naszego dziecka. Jakie jednak rozwiązania dedykowane właśnie grupie najmłodszych, znaleźć można dziś na rynku?

Dezynfekcja dziąseł noworodka czy niemowlaka opierać się może już na przecieraniu dziąseł gazikiem nasączonym letnią wodą lub naparem z rumianku. Dużym zainteresowaniem cieszą się także specjalne nakładki na palec w postaci silikonowej szczoteczki. Produkt ten z jednej strony został wyposażony w niewielkie silnikowe włoski, z drugiej z kolei – w wypustki przeznaczone do masażu.

Ciekawym rozwiązaniem dostępnym na rynku pozostaje szczoteczka i gryzak w jednym. Wyposażona w ergonomiczny chwyt oraz możliwość chłodzenia w lodówce, niesie ukojenie dla różnego rodzaju obrzęków i dolegliwości bólowych związanych z pojawianiem się nowych ząbków u maluszka.

W dzisiejszych sklepach z artykułami do pielęgnacji i higieny jamy ustnej, znaleźć można szereg propozycji produktowych dopasowanych zarówno do wieku naszego dziecka, jak i opanowanych przez nie umiejętności manualnych. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na to, jak szerokie możliwości dostępne są obecnie na rynku i celować w te, które będą najbardziej dopasowane do realnych potrzeb naszego dziecka. Przemyślanym i trafionym zakupem z pewnością zapewnimy naszemu dziecku dostęp do zdrowego i bezpiecznego dla ich ząbków, wczesnego dzieciństwa.