Moda na ładne, równe, a przede wszystkim białe zęby rozprzestrzenia się w społeczeństwie niczym wirus. Nic w tym dziwnego – coraz częściej doceniamy to jak wyglądamy w atrakcyjności naszego pełnego i szerokiego uśmiechu upatrujemy ogólnego sukcesu zawodowego i życiowego. W związku z tym, że trendy zmierzają ku doskonałości wyglądu naszych zębów, nieustannie zwiększa się też kompleksowość usług oferowanych w dobrych i rekomendowanych gabinetach stomatologicznych. I tu jest się naprawdę z czego cieszyć. Im większa dostępność specjalistycznych usług bowiem, tym większe zadowolenie i samoświadomość pacjentów z nich korzystających.

Skąd trendy pięknych, białych, a do tego również dużych zębów w Polsce? Przyszły one z USA, gdzie mowa na takie uśmiechy jest w zasadzie od zawsze. Do tego w naszym kraju coraz częściej w gabinetach stomatologicznych zleca się wypełnienie łuku zębowego, przez co na atrakcyjności zyskuje cały nasz uśmiech. Oczywiście pełny.

Olśniewający i obowiązkowo biały uśmiech nie tak trudno wywołać. Wystarczy zostać odpowiednio poprowadzonym przez własnego stomatologa, by przy użyciu preparatów wysokiej jakości do wybielania zębów osiągnąć nawet spektakularny sukces. Korzystając z innowacyjnych rozwiązań dostępnych obecnie, wybierać możemy spośród naprawdę przeróżnych odcieni bieli, a to, co niegdyś uznawane było za białe, dziś jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej w całym procesie wybielania.

A czym jest amerykański uśmiech, za którym tak tęsknią osoby chętnie odwiedzające gabinety stomatologiczne? To nic innego, jak uśmiech pozbawiony wszelkich elementów czerni, możliwy do uzyskania jedynie przy znacznym poszerzeniu łuków zębowych. Trend ten też można obserwować we współczesnej ortodoncji, bo najnowocześniejsze aparaty ortodontyczne projektowane są tak, by nie ustawiać zębów w równym rzędzie, ale by ostatecznie utworzyć lekko zaokrąglony ostateczny kształt naszych zębów. Tak, by jak najlepiej były dopasowane do warg wyginających się w naturalnym, szerokim uśmiechu.