Doświadczeni dentyści przekonują – dziś niezwykle ważne staje się nie tylko to, by móc poszczycić się pełnym i szerokim uśmiechem zbudowanym ze zdrowych zębów, ale równie ważna staje się odpowiednia kondycja naszych dziąseł. Jakie proste czynności mogą sprawić, że takimi właśnie będziemy mogli się szczycić? Sprawdziliśmy to.

Regularne mycie zębów (a przynajmniej dwa razy w ciągu dnia i to przez 2 -3 minuty), generować będzie dostęp do zdrowych dziąseł. Dobrze też wybierać odpowiednią pastę – tu stomatolodzy polecają w szczególności produkty o właściwościach przeciwzapalnych i korzystnie oddziałujących na pojawianie się ewentualnych obrzęków. Regularne korzystanie z wysokiej jakości nici oraz płukanek również będzie trafionym pomysłem. Bo we własny wygląd inwestować należy systematycznie i profilaktycznie, nie tylko od święta.

Wizyty u stomatologa również dobrze wpłyną na regularne kontrolowanie stanu naszych dziąseł. To doświadczony stomatolog oprócz sprawdzenia stanu zębów dokona też sprawdzenia stanu dziąseł i podpowie, jakie nawyki pielęgnacyjne warto by wprowadzić do własnej codzienności, by móc na tym skorzystać możliwie jak najwięcej.

I jeszcze coś nieco o zdrowej diecie i rezygnacji z używek. To z pewnością będzie idealny pomysł na zachowanie pełni zdrowia w szeroko pojmowanej przestrzeni naszej jamy ustnej. Do wdrożenia natychmiastowego – przystąp! Z produktów żywieniowych poleca się więc spożywanie bogatych w koenzym Q10 brokułów. Do tego przetwory mleczne pełne witaminy B będą równie mile widziane w codziennej diecie osób dbających o stan własnej jamy ustnej.